Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

DiscoLiteZ - efekt wizualizacyjny do WinampaSiema.

Czy chcielibyście jakoś uatrakcyjnić sobie słuchanie muzyki? Może lampki migające w rytm muzyki? A może wykorzystać do tego komputer, skoro jest taka możliwość? W sumie czemu nie, nie po to Winamp nam udostępnia takie opcje, by z nich nie skorzystać ;]

Z początku zaopatrzymy się w odpowiednie oprogramowanie, a dokładnie plugin do Winampa o nazwie DiscoLiteZ. TUTAJ możesz go pobrać.

Ustawiamy odpowiedni port LPT i możemy konfigurować opcje. Obsługa pluginu jest bardzo prosta i intuicyjna, nie powinieneś mieć problemu.

Teraz część sprzętowa. Są trzy możliwości:


SPOSÓB 1:
najprostrzy, sterowanie 8 diod LED
Chyba nie trzeba niczego wyjaśniać. Jest to sposób, który ma na celu zademonstrowanie działania pluginu i części sprzętowej.


SPOSÓB 2:
zalecany, sterowanie 8 żarówek
Jest to sposób najbardziej zalecany. Elementami wykonawczymi są triaki, co pozwala na podłączenie różnorakich urządzeń zasilanych z sieci 230V. Dodatkowo za pomocą optotriaków zachowane jest bezpieczeństwo i praktycznie nie ma możliwości uszkodzenia komputera, ani jego żadnej części (chyba, że źle coś złożymy).

Do układu można podłączyć, zależy od użytego triaka, odpowiednią żarówkę, nawet 100W, co przy ośmiu takich pozwoli nam na oświetlenie małej sali dyskotekowej. Jeśli użyjemy kolorowych żarówek efekt będzie piorunujący.


SPOSÓB 3:
deluxe, najtrudniejszy ale i najefektowniejszy, sterowanie 32 kanałami.
Daje możliwość sterowania 32 niezależnymi kanałami, do każdego możemy podłączyć 100W żarówkę. Pozwoli nam to wykonać profesjonalny zestaw oświetleniony do ogromnej sali dyskotekowej. Jeśli zastosujemy różnokolorowe żarówki i inne urządzenia, typu laser (podłączenie zamiast żarówki), czy wytwornica dymu, powalimy gości na kolana.

Niestety ta wersja jest najdroższa, ale myślę, że za tę cenę warto wykonać to urządzenie.

Zdrowia!