Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Czyszczenie srebraTy razem przedstawiam procedurę czyszczenia najróżniejszych przedmiotów wykonanych ze srebra (najróżniejsze łańcuszki, kolczyki, pierścionki), które, jak wiadomo, często czernieją lub coś w tym stylu.

Sposób, który opisuję jest bardzo tani, prosty i bezstratny. Oto elementy, które będą nam potrzebne:

- ciepła woda (przejdzie zwykła kranówka, najlepiej destylowana)
- sól kuchenna (najlepiej warzona)
- pojemnik (miska)
- kawałek folii aluminiowej (lub kawałek innego alluminium)
- łańcuszek, pierścionek, kolczyk etc. (element wymagający czyszczenia)


Ciepłą wodę wlewamy do naszego pojemnika, miski etc. Do wody dodajemy trochę soli - nie za dużo - musi powstać roztwór nienasycony. Mieszamy, lub robimy cokolwiek, by nasza sól mogła się rozpuścić w całości. Teraz bierzemy kawalek folii aluminiowej i układamy ją w naczyniu, tak, by jak najwięcej jej się zmieściło (oczywiscie bez przesady) :)Nasz drogocenny przedmiot musimy umyć, by nie był zatłuszczony, co uniemożliwiło by jego dokładne oczyszczenie. Wkładamy go do roztworu i zostawiamy na kilka godzin. To chyba wszystko. Srebro powinno być czyste, a folia al. troczkę taka... hmm... brudnawa :)

Ten proces jest bezpieczny - nie niszczy elementu, ani nie jest toksyczny (zagrażający życiu). Łańcuszek wraca taki sam (wymiary, waga), tyle, że czysty. No to chyba tyle.

Jeszcze jedno - w niektórych sklepach można zakupić zestaw do czyszczenia srebra(zazwyczaj dość drogi). Ma on taki sam skład, co ten, który właśnie opisałem. Proszek (sól) i kawałek wymyślnej blaszki (aluminiowa).

Miłego czyszczenia ;].